Predvianočné zamyslenie 2020

Beáta Hlohovská, etikoterapeutka
Beáta Hlohovská - je skúsenou a uznávanou etikoterapeutkou, ktorá už vyše 30 rokov pomáha ľuďom vyliečiť vzťah k sebe samým a tým aj k svojmu okoliu, nájsť vnútorný pokoj, silu čeliť životným výzvam a zvládať križovatky, ktoré nám život prináša. Sprevádza ženské kruhy, vedie liečivé ženské semináre Vedomá žena.
www.vzajomnost.sk
Celým podujatím nás bude sprevádzať známy televízny moderátor Martin Nikodým!
Martin Nikodým - ktorého možno netreba predstavovať, ale predsa si o ňom trošku povieme :-) Vyštudovaný bábkoherec sa už roky venuje najmä moderovaniu. Je to slovenský "milionár"
a aktuálne miluje Slovensko. A to nie len na TV obrazovke. Voľné chvíle rád trávi v prírode
a v horách. Na cesty po svete berie vždy aj fotoaparát. Jeho fotografie vedia vždy fantasticky pripomenúť, v akej krásnej zemi žijeme a čo nás obklopuje. Pred pár rokmi sa začal venovať včelám, včelárskemu majstrovstvu a tým začína prispôsobovať celý svoj život. Sme veľmi radi, že bude tento rok našou súčasťou a bude nás večerom  sprevádzať. 

Instagram: @martinnikodym, @martinovevcely

Kristína Andrášová Dubajová, speváčka
Kristína Andrášová Dubajová - zložila a naspievala liečivé piesne na Cd Kolo roka, Cd Kolo života
a aktuálne CD Kolo Lásky. Je lektorkou ženských kluhov, cyklu seminárov Vedomá žena, seminárov o tajomstvách ženského lona a potenciáli menštruačného cyklu. Sprevádza ročnou školou kňažiek Živeny a prechodovými a iniciačnými obradmi.
Na predvianočnom zastavení nám Kristínka predstaví niekoľko nových piesní, nového CD Kolo Lásky,ktoré je aj akousi poctou žien mužom.
 www.koloroka.skwww.arunka.sk
Zastavení sa zúčastní spolu s Kristínou Andrášovou Dubajovou aj slovenská hudobníčka Eniesa.
Eniesa alebo San - je slovenská speváčka, hudobníčka a autorka. Na pódiu ju väčšinou uvidíte spievať s gitarou, ale niekedy aj so santurom, alebo inými nástrojmi, ktorými občas doprevádza aj iných muzikantov a umelcov. Okrem vlastných skladieb, vytvára aj hudbu pre divadelné, tanečné a multižánrové predstavenia, tiež hudbu do filmov. Jej prvé dva albumy 333 To Nusein a DomoRaj vznikli v Bratislave. Za vytvorením tretieho s názvom Meet Blue Animal sa vrátila do svojich rodných Košíc, kde na ňom v štúdiu UnderGroove Studio spolupracovala s Pavlom Jeňom (IMT Smile, Cha Bud!), členom jej kapely Eniesa & Le´Murs. Práve s ním tvoria už niekoľko rokov a od roku 2017 spoločne vystupujú aj vo dvojici pod menom Eniesa & PJ´s lab. V roku 2017 sa tiež obaja objavili na sólovom albume Franty Černého z kapely Čechomor "Franta 2017" Viac na: www.eniesa.net

"O Predvianočnom zamyslení"

Rozhovory o skutočnom odkaze Vianoc a aktuálnych výzvach  vo vzťahoch, rodinách, práci a spoločnosti s uznávanou etikoterapeutkou Beátou Hlohovskou. Popretkávané liečivými piesňami Kristíny Dubajovej, v sprievode hudobníčky Eniesy. Moderuje Martin Nikodým, ktorý prizýva aj všetkých mužov.

Tento rok nám priniesol veľa zmien, veľa nových tém a otázok. Ako žiť ďalej zmysluplný život v polarizovanej spoločnosti, ako si zachovať vnútornú slobodu v zákazoch a príkazoch, a ako prijímať zmeny?  Ako mať rešpekt k názoru iných a zároveň zostať v pravdivosti k sebe? Zostúpme spolu do hlbín svojej duše. Pravdivo nachádzajme spoločne odpovede na nástojčivé otázky. Noci sú v tomto čase dlhé a v tme nám svieti len naše vnútorné svetielko...

Vianoce a predvianočný čas boli vždy pre našich predkov časom pokoja, stíšenia a zahĺbenia do seba. Tento čas môžeme využiť pre vnútorné upratovanie a rozjímanie.  
Hoci je všetko iné ako sme zvyknutí, skúsme sa naladiť na silu tohto obdobia kola roka. 
Je čas sa zastaviť. Precítiť. Rozjímať. Zamyslieť. Upokojiť rozorvanú myseľ a pozdvihnúť svoju dušu ku skutočným hodnotám života.

Možno vás práve tento večer posunie žiť skutočný, plnohodnotný život, nie život podľa potrieb a očakávaní okolia, a opäť nájsť radosť a silu v sebe.
Tento rok máte možnosť pripojiť sa k nám naživo i z Vášho domova. Podujatie budeme vysielať cez internet, preto si urobte výborný čaj, zabaľte sa do deky a vychutnajte si hlboké rozprávanie a nádherné piesne, ktoré rozoznejú vašu dušu.

Z celého predstavenia bude urobený záznam, ktorý si budete môcť zabezpečiť pre pripomenutie spoločnej chvíle.


Kúpa lístku na podujatie, je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie je dostupné v kamenných predajných miestach predpredaj.sk). Predpredaj.sk vám umožňuje online nákup vstupeniek na naše podujatie.

Naše podujatie nájdete aj na Facebooku, v udalosti: Predvianočné zamyslenie 2020

 

Tento rok budú naše podujatia prebiehať v dvoch mestách:

 

09.12.2020 o 18:00 – 19:30hod. - Predvianočné zamyslenie – Partizánske
Dom kultúry, Makarenkova 214, 958 01 Partizánske


16.12.2020 o 18:00 – 19:30hod. - Predvianočné zamyslenie – Bratislava
Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, 821 04 Bratislava

- aj online

 

Pre aktuálnu situáciu je dostupný obmedzený počet lístkov, preto vám ich kúpu odporúčame urobiť čím skôr :)